Ostatní sporty

Adrenalin cup 2008

• Zveřejněno v Ostatní
adcup01.jpg 21.června 2008 se na Ostravici konal extrémní závod čtyřčlených družstev Space Adrenalin Cup 2008, který patří k nejtěžším závodům svého druhu v České republice, ba i ve Valašském Království.

Tohoto závodu se účastní celá česká sportovní špička ale i nadšení amatéři,kteří chtěli porovnat své síly.Mezi nimi byly i naše dva týmy SK Valašského království. V 10:00h odstartovala na ostravickém fotbalovém hřišti první disciplína běh do vrchu na Lysou horu. Mezi startujícími byli i naši běžci Tomáš Pop a Tomáš Schindler.Trať měla délku 16km s převýšením 1145m s cílem na vrcholu královny Beskyd Lysé hoře( 1323m.n.m.)

Jako nejrychlejší dorazil na vrchol Krupička Robert z Internet Billboard teamu s časem 1:12:02 h, náš Tomáš Pop zabojoval a obsadil pěkné 16. místo s časem 1:30:43h a 27. doběhl Tomáš Schindler s časem 1:45:00h.

Bohužel tuto i následující disciplínu ovlivnila nešťastná událost,kdy jeden z účastníků zkolaboval přímo na trati. Soupeři se zachovali jako správní sportovci, když oželeli výsledek a bojovali úspěšně o jeho život. Oba naši běžci předali štafetu paraglidistům pro které byla nachystána trať 5,5km s převýšením 925m.Tomáš Pop předal Mirkovi Krchňákovi, který z Lysé hory na ostravické hřiště dolétl v 10. nejlepším čase a Tomáš Schindler předal štafetu Tomáši Harabišovi, který však nezahálel a díky jeho rychlosti nebyl ani nemohl být přesně změřen čas jeho letu Úsměv. Vítězem této discpilíny se stal Michal Šotek s časem 15:49min.

Dole na fotbalovém hřišti čekali na předávku nažhavení bikeři. Mirek Krchňák po překvapivě rychlém doletu poslal do závodu Marka Holáška a Tomáš Harabiš Honzu Bordovského.Bikery čekal okruh kolem Lysé hory v délce 39km s převýšením 1505m s těžkým stoupáním a technicky náročnými sjezdy.V cíli této disciplíny pod hrází přehrady Šance předal Marek Holášek na 16.místě kajakáři Mirkovi Havláskovi a Honza Bordovský na 27.místě předal Radkovi Pluháčkovi. Nejrychlejším bikerem na trati se stal Martin Horák s časem 1:37:48h.

Na kayakisty byla připravena rozvodněná Ostravice s 16ti brankami, několika peřejemi a spoustou diváků na břehu. Po projetí brankami museli před cílem absolvovat divácky atraktivní eskymácký obrat a potom doplout k břehu a doběhnout do cíle. Mirek Havlásek dovezl první tým na konečné 17. místo a Radek Pluháček druhý tým na konečné 26. místo. Nejrychleji sjel řeku Ostravici Kamil Mrůžek s časem 25:45min.

V konkurenci 48 týmů se naši ogaři bojující za Sportovní klub Valašského království nenechali zahanbit a mnohým soupeřům ukázali záda. Všem zúčastněným děkujeme za výbornou reprezentaci klubu a těšíme se na další ročník této adrenalinové soutěže, kde bychom zase nechtěli chybět.